Łazienka w stylu retro

Piękna łazienka nie musi być marzeniem, a urządzenie jej w ciekawy sposób nie musi być wielkim wyzwaniem. Jeśli tylko będziemy przestrzegać kilku prostych zasad, możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty.

Co możemy zrobić, jeśli marzy nam się aranżacja wnętrza w stylu retro?

Łazienka w stylu retro to ciekawa propozycja, na którą z pewnością warto postawić. Styl retro to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nawiązać do takich aranżacji wnętrz, jakimi zachwycano się przed laty. Jak osiągnąć wspaniałe efekty? W tym pomaga wzornictwo, dzięki któremu styl retro może zagościć w każdym pomieszczeniu w naszym domu – również w łazience.

Jakie wyposażenie może się tu pojawić?

Styl retro z pewnością nie zadowoli tych, którzy stawiają na prysznice. Takie kabiny są modne od niedawna, zatem jeśli chcemy nawiązać do trendów sprzed kilku dekad, musimy zaprzyjaźnić się z wolnostojącą wanną. Mile widziane są tu ozdobne kurki oraz stylizowane nóżki, dzięki czemu łazienka w stylu retro stanie się ciekawszym i piękniejszym wnętrzem. Aranżacja łazienki w stylu retro może też korzystać z tak oryginalnych rozwiązań, jak wolnostojąca umywalka oraz dekoracyjny fotel, dzięki któremu pomieszczenie przemieni się w piękny salon kąpielowy. Niestety, takie rozwiązania sprawdzą się tylko w większych wnętrzach, zatem nie każdy z nas będzie w stanie z nich skorzystać.

Co jeszcze możemy zrobić, jeśli chcemy, by styl retro na dobre zagościł w naszej łazience?

Wprowadzić do niej takie barwy, jak biel czy delikatne odcienie różu. Można też postawić na tapety, na których znajdą się orientalne motywy lub dekoracje kwiatowe. Możliwości jest wiele, dzięki czemu nawet w mniejszej łazience można wprowadzić wiele rozwiązań, typowych dla stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *